Kancelaria od lat specjalizuje się w pomocy dłużnikom, którzy popadli w kłopoty finansowe, w szczególności małym i średnim przedsiębiorcom, spółkom oraz konsumentom. Komu i w jaki sposób możemy pomóc?

Zbliżająca się niewypłacalność

Kiedy długi Twojej firmy rosną przez co spodziewasz się, że w najbliższym czasie Twoja sytuacja finansowa może być tak zła, że nie będziesz już w stanie na bieżąco regulować płatności, wiedz, że możesz zrestrukturyzować swoją firmę.

Korzystając z ochrony prawnej jaką daje prawo restrukturyzacyjne możesz uratować swój biznes bez zamykania firmy, porozumieć się z wierzycielami i stanąć na nogi, zanim sytuacja stanie się krytyczna. A może nie chcesz już dalej prowadzić biznesu? Wówczas pomożemy Ci przygotować się do łagodnego oraz bezpiecznego zakończenia działalności gospodarczej i zamknięcia Twoich interesów zanim będzie za późno.

Firmy już w niewypłacalne

Jeżeli jesteś niewypłacalnym dłużnikiem, masz przestoje w płatnościach, a do drzwi Twojej firmy pukają wierzyciele i komornicy, rozwiązaniem może być ogłoszenie upadłości Twojego przedsiębiorstwa.

Dłużnik ma obowiązek zgłosić wniosek o ogłoszenie upadłości w terminie 30 dni od dnia, w którym wystąpiła podstawa do ogłoszenia upadłości – czyli dnia, w którym stał się niewypłacalny. Osoby zobowiązane do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości ponoszą odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną wskutek niezłożenia wniosku w stosownym terminie.

Upadłość Konsumencka

Jeżeli popadłeś w kłopoty finansowe a nie prowadzisz działalności gospodarczej to znaczy, że możesz skorzystać z tzw. upadłości konsumenckiej.

Takie rozwiązanie to nic innego jak procedurę sądowa, która ma na celu Twoje całkowite oddłużenie. Kancelaria pomoże tak pokierować Twoją sprawą, by wspólnymi siłami pomóc Ci odzyskać płynność finansową, abyś mógł zacząć od nowa. Prawidłowo przeprowadzone postępowanie wyprowadzi Cię z długów raz na zawsze.